Prosinec 2009

Popis zimní krajiny

31. prosince 2009 v 19:58 | Eledhwen |  Má tvorba
Procházím se po zasněženém poli a užívám si krásného zimního dne. Všude kolem mě tančí vločky svůj prostý a přesto dokonalý tanec. Vpíjím se do nich očima, nedokážu uvěřit, že je něco tak krásného a přece pro mnoho lidí všedního a nestojícího za zvednutí zraku od ranních novin. Nechám je, ať mi padají do vlasů a poslouchám ševel větru, jenž zní v dálce, dál, mnohem dál, než dohlédnu svým zrakem. Nad hlavou zřím větve ozdobené drobnými vločkami, připomínají mi krásné zimní pohlednice. A v dáli rybník kdysi postavili. I rybník, zahalený teď po ránu v mlze, prohrál svou malou válku se zimou, už dávno zamrzl a neslyším jeho radostné dovádění vlnek, ani nespatřím spanilé labutě plavoucí na jeho hladině. Nad ním stojí ve vší své nádheře klášter z dob Přemyslovců a proslulých křížových výprav do Svaté země.

Zima lapila celý kraj do svých pavoučích sítí a nehodlá ho pustit na svobodu dříve, nežli vykvetou první sněženky a na zmrzlou zem dopadnou první sluneční paprsky - poslové jara. Poté zas a znova uslyším zpěv ptáků v korunách stromů, spatřím srnky na poli a pomyslím na zimu, jak bláhově si myslila, že jí nic nepřemůže. Vzdálí se do ústraní a bude vyčkávat na svou příležitost celý dlouhý rok.

- foto není mé, později vyměním za své, až mi půjčí foťáček 8) -

Představení

31. prosince 2009 v 19:52 | Eledhwen |  O Eledhwen
Na začátek bych asi měla o sobě něco napsat, že? Takže... :) Pár blogů jsem už měla a vždy jsem je pak zrušila, takže doufám, že mi tahle vydrží. Tento blogís bude o mé tvorbě, o životě, o zvířatech, věcech co se mi líbí... Moje přezdívka Eledhwen pochází z knihy Húrinovy děti od J. R. R. Tolkiena a mě se tohle jméno zalíbilo. :) Je mi 13 let, chodím do 7. třídy ZŠ, pocházím z větší vesnice, která leží asi 18 km od Plzně a je známá díky klášteru premonstrátek. Mám ráda především své přátele - kteří mě mají často plné zuby 8), knihy (především od J. R. R. Tolkiena, J. K. Rowlingové, C. S. Lewise, P. Pullmana, G. Nixe a Ch. Paoliniho), přírodu, zvířata (především koně, psy, hlodavce, králíky, kapibary a tapíry), fotografování, hudbu (především Regina Spektor, Enya, ABBA, Emíliana Torrini a Loreena McKennitt), volejbal...
- foto není mé, později vyměním za své, až mi půjčí foťáček 8) -