Leden 2010

Diplomy, které jsem dostala

27. ledna 2010 v 18:19 | Eledhwen |  Novinky
První diplom je od Lorane. Myslím, že se jí moc povedl a to Sauronovo očko je skvělé :) Moc děkuji, Lorane!


Lírael - Garth Nix

23. ledna 2010 v 22:18 | Eledhwen |  Co mě zaujalo
V současné době čtu knihu Lírael od známého australského spisovatele fantasy Garth Nixe. Lírael je pokračování knihy Sabriel, obě patří do Nixovi trilogie Staré království.

Lirael je mi docela podobná, protože:
a) v případě silného vyčlenění ze společenství bych se také uchýlila k sebevraždě, ale také bych to pak nedokázala
b) stvořila bych si také přítele - psa, kdybych měla možnosti jako Lirael
c) v případě probuzení nestvůry bych se také velice bála, ale také bych pravděpodobně jako Lirael našla všem o této nestvůře a zneškodnila jí, aby nenapadla zbytek společenstva
d) také bych řekla, že je mi více let, jen abych neměla problémy s případnými nápadníky

Děj: Matka ji opustila, o otci netuší vůbec nic. Žije s rozvětveným clayrským společenstvím v obrovském komplexu jejich ledovce, nikdy se ale necítila jako jedna z nich. Touží po Zraku - vrozené schopnosti všech Clayr zřít budoucnost, touží stát se tím, čím není - pravou dcerou Clayrů. Přesto se osud Starého království ocitá v jejích rukou. Byla předurčena, aby se ujala nebezpečného úkolu - musí odvrátit sílící moc skrytého zla, jež se znovu chystá převzít vládu nad královstvím. Potkává prince Sametha, příslušníka abhorsenského královského rodu, který se rovněž vzpírá odkazu předků, a jejich cesty se spojují…

Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?

Moje první spřátelené blogy! :)

7. ledna 2010 v 19:30 | Eledhwen |  Novinky
1. Domi - www.mojeutociste.blog.cz
- Můj pvní spřátelený blogís, Domi má na svém blogu oblíbené písničky a věci o sobě a svých názorech, kéž by bylo takových blogu víc! :)

2. Lorane - www.lorane-pearl.blog.cz
- Lorane má blog s písničkami a o Pánu prstenů, už kvůli tomu jsem častým náštěvníkem! 8) Jen tak dál, Lorane!

3. Clarett - www.clarett.blog.cz
- Na blog Clarett chodím nejdéle a je skvělý! Týká se především Pána prstenů, ale Clarett má i jiný blog kde zveřejňuje svoji tvorbu (povídky). Je to úžasná holčina, se stejnými zájmy i názory jako já, tak držím palce ať ti povolání spusovatelky vyjde, protože podle mě na máš, Clarett ;)

Pod textíkem jsem vám udělala doplom, všem třem dohromady. Toto písmo nezná háčky, takže pouze tri, sprátelené a dekuji. Chtěla jsem to napravit, ale nepodařilo se, tak se moc omlouvám.

Na závěr si neodpustím...
Tempora mutantur et nos mutamur in illis (časy se mění a my se měníme s nimi)


Vesnice (film)

6. ledna 2010 v 20:26 | Eledhwen |  Co mě zaujalo
Včera jsem poprvé shlédla film Vesnice a myslím, že rozhodně předčil mé očekávání. V hlavní roly nevidoucí dívky Ivy (čte se Ajvi) je obsazená Bryce Dallas Howard, možná jí znáte jako narfu Story z filmu Žena ve vodě.

Obsah (jak to já vidím a prožívám): Pustím film a hle, malá vesnice v údolí, lidé nesmí chodit do Zakázaného lesa, věří, že tam sídlí Ti o niž se nemluví, zlí tvorové s nimiž vedli válku, ale v současné době mají dohodu: Lidé nevkročí do lesa, tvorové do údolí a především vesnice.