Vesnice (film)

6. ledna 2010 v 20:26 | Eledhwen |  Co mě zaujalo
Včera jsem poprvé shlédla film Vesnice a myslím, že rozhodně předčil mé očekávání. V hlavní roly nevidoucí dívky Ivy (čte se Ajvi) je obsazená Bryce Dallas Howard, možná jí znáte jako narfu Story z filmu Žena ve vodě.

Obsah (jak to já vidím a prožívám): Pustím film a hle, malá vesnice v údolí, lidé nesmí chodit do Zakázaného lesa, věří, že tam sídlí Ti o niž se nemluví, zlí tvorové s nimiž vedli válku, ale v současné době mají dohodu: Lidé nevkročí do lesa, tvorové do údolí a především vesnice.

Říkám si: "Skvělé, další fantasy! :)" a těším se co ti O niž se nemluví mají v plánu. Lidé nalézají po vesnici stáhnutá zvířata. Sestra hlavní postavy Ivy (Ivy hraje Bryce Dallas Howard) se ptá mladíka Lusiuse, zda se s ní ožení. Lusius odmíta tak si najde jiného hocha a brzo se koná krásná svatba. Při tančení se objeví dva kluci, s tím, že viděli tvory ve vesnici a jeden zahlédl i je. Svatečané se vracejí do vesnice (svatba probíhala v jiné části údolí) a nacházejí všude svá mrtvá a stažená zvířata. V noci Ivy hovoří s Luciusem a domluví se na svatbě, záhy se tuto radostnou zprávu dovídá celá vesnice. Duševně chorý Noach má Ivy moc rád a proto se nechce smířit s jejím sňatkem s Luciusem. Příjde za Luciusem a pobodá ho. Vrátí se domů a jeho rodina pochopí co se stalo, jelikož Noach má zkrvavělé ruce. Jen neví komu ublížil a zdá se, že jsou všichni vesničané v pořádku. Ivy hned napadne Lucius a vidá se k jeho domu. Vejde a nemůže ho spatřit (běžně vidí jeho barvu), začíná volat, vtom o něco zakopne, schýbne se a pozná Luciuse. Přibíhají vesničané a místní doktor Luciase přenese a ošetří. Rada starších oznamuje, že Lucias může každou chvíli umřít... Později zastaví krvácení, ale do ran se dostane infekce. Ivy je nešťastná a žádá o svolení jít přes Zakázaný les do města pro léky Luciasovi. Její otec jí prozradí pravdu o tvorech. Jsou to jen výmysly rady Starších, aby vesničané neopouštěli údolí a nepřebrali v jejich životech moc peníze které vládnou v městě. V této chvíli se pro mě stává film nečím jiným než "jen" fantasy. Člověk se pak zamyslí, že je to pravda. Každou chvíli se dozvídáme o vraždéch, loupení, lidské krutosti a bezohlednosti. Ivy je přesto odhodlaná jít pro léky. Otec jí popíše cestu a s Ivy se vypraví. Doprovází jí dva její průvodci, oba se však bojí tvorů a brzy jí ze strachu opustí. Ivy pokračuje... Mezitím ve vesnici matka Luciase a otec Ivy otvírají truhlu s výstřižky z časů kdy žili ve městě, Píše se zde o vraždách členů rodin vesičanů a počátku návrhu na založení vesnice. Ivy se mezitím málem zřítí do jámy, ale vyvázne a chvátá dál. Vtom se dostane do středu červených bobulí, které lákají Ty o nichž se nemlubí, Ivy samozřejmě netuší kde je a jde dál. Náhle zaslechne tvora a snaží se mu uniknout, vrátí se k jámě a počká na kraji, tvor příjde a spadne. Ivy neví jeli tvor mrtvý, ale jde dál. Na dně jámy leží Noach a umírá, to však Ivy netuší... Narazí na kamenitou cestu - cestu k městu. Pospíchá, ale brzy jí zastaví zeď porostlá břečťanem, přeleze jí. Na druhé straně je silnice, právě tu projíždí muž ze správy parku jménem Kevin a Ivy pomůže sehnat léky. Ivy se rychle vrací do vesnice a proslíchá se, že zabila tvora, rada Starších smutní, ví, že se jedná o Noacha, přesto jsou rádi, že podloží krutost tvorů při vstupu do jejich lesa a vesničané budou stále stejně dobří.

Moje hodnocení: "Hejbněte kostrou, protože tohle musíte vidět!" asi tak :D Lidé se přesunuli do 19. století a v poklidu žijí v nikým jiným neobjeveném údolí. Na stránkách www.constricted.pise.cz píše autorka : Když se nad tím zamyslím,tak je to brilantní nápad. I když bych asi nemohla zaručit,že by mi tam nějací huligáni nevlezli že jo... Takovou vesnici dneska udělat... Mohlo by to být zajímavé,ale stejně si to moc nedokážu představit...Žít v 19 století mě láká... I když těch zrůd bych se bála... Možná bych tam mohla opravdu vychovat děti stranou od toho všeho zla,ale je to až tak zlé? Nevím. Šli byste do toho? Tak to vidím i já, jen u ní nechápu I když těch zrůd bych se bála... Vždyť se ukáže, že je vše jen komedie :) Na konci článku přidávám fotku Ivy, hudbu z filmu, kterou napsal James Newton Howard a malá ukázka.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lorane-pearl lorane-pearl | E-mail | Web | 7. ledna 2010 v 15:15 | Reagovat

ten film jsem bohužel ještě neviděla, ale musím to napravit :-)  :-)

2 Domi Domi | Web | 9. ledna 2010 v 18:38 | Reagovat

Ten jsem ještě neviděla,a le vypadá to zajímavě, tak se pokusím ho sehnat :)

3 Clarett Clarett | Web | 21. ledna 2010 v 20:13 | Reagovat

Vesnice je jeden z nejnádhernějších filmů, co jsem kdy viděla. Nádhera! Nemám slov!!!!!!!!

4 Caddy Caddy | Web | 22. ledna 2010 v 20:29 | Reagovat

Teda!!! Napsala jsi to naprosto krásně!!! Nesnici jsem viděla a souhlasím s Clarett, je to nádherný film, hudba, myšlenka i postavy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama